Aşırı Makyajdan Uzak Durun
Tüm kadınların güzel görünmek için başvurduğu yöntemlerin başında makyaj gelir. Güzelliğinizin yanında kendinize güvenmenizi ve kusursuz hissetmenize yardımcı olur. Makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken şeylerin başında asla aşırısına kaçmayın. Sivilce ve göz altı torbalarına rağmen genç kızların, güzelliğini kaybettirecek, onları farklı gösterecek tonlarca makyaja ihtiyaçları yoktur.


Fondötenden Uzak Durmaya Çalışın
Sivilceleri kapatmak ya da Barbie bebek gibi olmak için yüzlerine fondöteni kat kat uygularlar. Bu konuda bazı sıkıntılar bulunur. Kapatıcılarla maske gibi olan yüz, kendini çok belli eder. Genç kızların yüzleri zaten kırışıksız ve lekesizdir. Yüzünüzde oluşan sivilceleri kapatmak için fondöten kullanırsanız gözenekleriniz kapanır. Dolayısıyla daha çok sivilce oluşmaya başlar.


Doğal Cilt Ürünlerini Tercih Edin
Cildinize makyaj yapmadığınız anlarda mutlaka bakım yapmalı, cildinize gereken özeni gösterin. Bazı markaların peeling etkili cilt temizleme ürünleri bulunur. Ancak bunlar kimyasal maddelerden üretildiği için, doğal maddeler ile cildinizin temizliğini yapmalısınız. Hatta evde kendiniz doğal maddelerden bu ürünleri hazırlayabilirsiniz.


Cebinizi Düşünün
Her genç kız, ilk makyaj yapmaya başladığında kaliteli ve pahalı olan ürünleri almak ister. Mesela Channel ve Dior gibi. Ancak bu ürünler ve markalar çok pahalıdır. Kucak dolusu paralar vermek yerine, indirim zamanlarını ve ucuz olan mağazaların araştırmasını yapın.


Deneme Yanılma Yöntemi
Dışarı çıkmaya 10 dakika varken makyaj, saç, kıyafet seçmeniz iyi bir yöntem değildir. Ayna karşısında yapacağınız kombin, saç ve makyaj modelleri size en uygun, yakışanı bulmanıza yardımcı olacaktır. Yeni çıkan cilt ürünlerini tatilde veya yaz mevsiminde denemelisiniz. Çünkü cildinize uygun olup olmadığını anlamak için uygun anlardır. Size yakışanı bulmak için denemeler yapın.


Fikir Alın
Nasıl göründüğünüzü düşündüğünüz her an iyi görünmeyebilirsiniz. Söz konusu kendiniz olduğu zaman görünüşünüze eleştiri yapmanız zordur. Bu yüzden çevrenizdeki yakın kişilerden fikir alın. Mesela anneniz, teyzeniz, halanız gibi. Bu kişiler neler yapmanız gerektiği konusunda size fikir verebilirler. Sizde güzel olan taraflarınızı vurgular, kusur gördüğünüz yerlerinizi de iyi saklayabilirsiniz. Deneyimleri sayesinde size dürüst olacaklardır ve size çok yakışan şeyleri açık bir şekilde söyleyecek olmaları size avantaj sağlar.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için çok değerlidir, Lütfen okuduğunuz sağlık makaleleri hakkında yorumlarınızı yapınız Saygılarımla