Kanser günümüzde en yaygın olan ve kötü hastalıklardan bir tanesidir. Ancak bazı besinler sayesinde kanseri önleyebilirsiniz. Artık genç ve yaşlı fark etmeden birçok kişi kanser hastalığına yakalanmaya başlamıştır. Bunun sebepleri sağlıksız beslenme, aşırı alkol ve sigara kullanımıdır. Bunun için ne yediğinize dikkat etmeniz oldukça önemlidir. On altın kuralla birlikte kendinizi kansere karşı daha rahat koruyabilirsiniz. Birinci altın kural nar yemektir. Nar kansere karşı insan vücudunu korumakta büyük bir rol üstlenmektedir. Bunun sebebi ise vücuttaki şekeri dengeliyor. Kan dolaşımını artırmaktadır. 

   Diğer besin ise böğürtlendir. Böğürtlende ikinci altın kuraldan bir tanesidir. Kanser hücrelerinin ölmesine sebep olmaktadır. Özelikle böğürtlen yaprağının çayını demleyerek içmeniz çok faydalı olacaktır. Üçüncü kural ise kara üzümdür. Kara üzüm kalp ve damar hastalıkları içinde çok faydalı bir meyvedir. Kansere karşıda korumaktadır. Ancak kara üzüm kabukları ve çekirdekleriyle birlikte yenmesi gereklidir. Dördüncü kural ise kirazdır. Kirazda diğer meyveler gibi kansere karşı koruyan besinlerden bir tanesidir. Kirazı da mevsiminde yemelisiniz. Kiraz özelikle cilt kanseri ve meme kanserini önlemektedir. Beşinci altın kural ise yabanmersinidir. Kansere yakalanma riskini azaltmakta oldukça faydalı bir besindir. Kanda bulunan kolesterolü düşürme etkisi de oldukça fazladır. Bu nedenden dolayı yaban mersinini yemeyi de ihmal etmeyiniz. 

   Altıncı kuralda karpuzdur. Karpuzda A ve C vitaminleri bulunmaktadır. Bu sebeple kansere karşı iyi bir koruyucudur. Karpuz yenildiğinde vücuttaki zehirli toksinleri dışarı atmaktadır. Yedinci Kural ise kırmızı biberdir. Kırmızı biber bir çok hastalığa faydalı olan bir besindir. Kırmızı biberi de tüketerek kendinizi kansere karşı korumuş olursunuz. Sekizinci altın kural ise kırmızı turptur. Kırmızı turp akciğer kanserine ve meme kanserine karşı sizleri koruyacak değerli bir besindir. Dokuzuncu altın kural brokolidir. Brokoli sıklıkla tüketilmesi gerekilen besinlerden biridir. Lif oranı çok yüksek olan bir besindir. Brokoli özelikle bağırsak kanserine karşı koruması açısından çok faydalıdır. Onuncu altın kural ise sarımsaktır. Sarımsak birçok hastalığa faydası olduğu gibi kansere karşıda korumaktadır. Sarımsak tüketildiğinde kanserin vücuda yayılmasını önlemektedir. Kansere yakalanma riskini azaltmaktadır. Ancak kansere yakalanmış olan hastaların yediğinde de kanserin azalmasını sağlayan çok değerli bir besindir. Özelikle fayda sağladığı mide kanseri ve meme kanseri bağırsak kanseri ve de cilt kanserinde çok fayda sağlayan bir besindir. Belirttiğiniz bu besinleri yemeniz sizler kansere karşı dayanıklı ve dirençli yapacaktır. Özellikle bu önerileri dikkate almanız sağlığınızı ciddi şekilde iyi hale getirecektir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için çok değerlidir, Lütfen okuduğunuz sağlık makaleleri hakkında yorumlarınızı yapınız Saygılarımla