Sivilceler nasıl geçer?

Duş almayı çoğaltın.Terlediğiniz zaman duş alın veya yüzünüzü sabunla yıkayın. Saçlarınızı alnınıza veya yüzünüze gelecek şekilde şekil vermeyin. A vitamini bu konumuzda önemli bir yer tutmaktadır. A vitamini yeşil biber, elma, patlıcan, armut gibi yiyeceklerde bulunur. Limon suyu kurutur ve lekeleri giderir. Papatya çayı iltihap giderir. Yoğurt cildi yumuşatır ve cildi pürüzsüzleştirir. Elma ve üzüm sirkesinin ise cildi yenileme potansiyeline sahip olduğu bilinmektedir. Meyveler ve sebzelerde sivilcelere çok iyi gelir.

Düzenli bir egzersiz yapılması stresi azaltacak ve paralel olarak da sivilceleri azaltacaktır. Sivilcelere sahip olanlar için kaçınılmaz bir yöntemdir. Spor yapmak kan dolaşımını artırarak hücrelerin oksijen almasını sağlar. Sivilce ve akneler azalır aynı zamanda siyah noktalar ve lekelerde daha çabuk iyileşme görülür. Spor yapmak bize çoğu alanda faydalı olacaktır ister sosyal ortam olsun ister sağlık konusunda olsun ve daha bir çok alanda bize yardımcı olacaktır.

Egzersiziniz büyüme ve stres hormonları gibi birçok hormonların düzene girmesine yardımcı olacaktır.Ancak dikkatli olunması gereken nokta egzersizin çok fazla abartılmamasıdır. Çünkü yağ üretiminin artmasına sebep olur ve sivilcelerin, aknelerin artmasına sebep olur.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için çok değerlidir, Lütfen okuduğunuz sağlık makaleleri hakkında yorumlarınızı yapınız Saygılarımla