Vejetaryen kişiler  yapı olarak daha sağlıklı olurlar ve daha uzun ömürlü olurlar.
-Vejetaryen kişilerin duygusal ve sosyal zekası daha da gelişir bu sayede her topluma uyum sağlayabilirler.Yaratıcılıkları da çok gelişir bu yüzden sanat alanında da çok başarılı olurlar.

-Vejetaryenler sağlık beslendikleri için,vücutları sağlıklı olduğu için zihinleri de sağlıklı ve daha çok çalışır.

-Vejetaryen kişiler sağlıklı yiyeceklerle beslendikleri için,vücutlarına zararlı yağlardan almadıkları için enerjisel sorunlarda yaşamazlar.

-Vejetaryen kişiler bilindiği gibi genellikle zayıf ve fit bir vücuda sahip olurlar ve bu durumda onları daha güzel,daha çekici gösterir.Ek olarak Mankerlerin genelide vejeteryendir bu sayede formlarını korurlar.

-İnsan yaratılış gereği etle beslenilsin diye yaratılmamıştır ve bedeni de buna uygun değildir bu yüzden etle beslenen,etobur olarak yaşayan insanlar büyük sağlık sorunlar,enerji sorunları  hatta kişilik sorunlarıda yaşarlar.

-Meyveler,sebzeler ve bitkiler daha çabuk hazmedilirler ve yağa dönüşmezler bu yüzden veterjeryen kişilerin sindirim,boşaltım sistemleride düzenli ve hızlı çalışır.Etle beslenen kişilerde ise büyük sağlık sorunları olur.

-Etin içinde insanı olumsuz yönde etkileyecek maddeler vardır.Bu maddeler insanın uyuşuk,tembel birisi olmasını bile sağlar.Kısaca kişinin hayatını çok olumsuz yönde etkiler.

-Etin içinde insan için zararlı ve fazla kaçan hormonlar vardır.

-Meyveler,sebzeler ve bitkiler tamamen sağlıklıdırlar herhangi bir virüs ve bakteri taşımazlar.Ama et tam tersine virüsler ve bakteriler için bir ev gibidir.

-Bitkiler şifa vermek ilk çağlardan beri yapılır.Çünkü bitkiler yaratılış gereği şifa versinler ve insanlar tarafından öğütülsünler diye yaratılmıştır.Et ise şifa vermek yerine zarar verir.

-Ette söylenildiği gibi insan çok için çok yararlı,çok önemli maddeler yoktur tam tersine çok zararlı ve insan için çok gereksiz maddeler vardır.

-Meyve,sebze ve bitkiler insan tabiatına uygun tatlar içerirler.Et ise insan tabiatına uygun değildir.Etten tat alınmasının tek sebebi bitkiler ve baharatlardır.

-Et yemek bir canlının hayatına son vermek demektir.Hem vücudunuza zarar verir hemde bir canlının hayatına son vermek istemezsiniz değil mi ?

-Et pahalıya satılan bir zehirdir.İnsanlar ise tonlarca para verip vücutlarına zehir enjekte ederler.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için çok değerlidir, Lütfen okuduğunuz sağlık makaleleri hakkında yorumlarınızı yapınız Saygılarımla