Kilo verme yöntemleri deyince hepimizin ilk aklına gelen diyet listeleri oluyor. Kısa sürede hızlı kilo kaybını vaat eden, ya da daha uzun vadede kilo vermenizi sağlayan diyetler, en bilinen kilo verme yöntemleri listesinin başında geliyor. Diyetlerin yanı sıra spor yapmak da kilo vermenizi sağlayan etkenler arasında yer alıyor. Peki, diğer kilo verme yöntemleri nelerdir?
           ·   Estetik operasyon olarak bakacak olursak, halk arasında yağ aldırma olarak bilinen “ liposuction” da bir çeşit kilo verme yöntemi olarak kabul edilebilir.
Göbek bölgesi ve vücudun diğer bölgelerinden yağ alınması ile gerçekleştirilen bu operasyon, tek seansta 4-5 kilo vermenizi yardımcı olur. Ancak, bu tip operasyonlar mali açıdan yüksek olduğundan, her bütçe bu tip uygulamaları tercih edemiyor. Ayrıca bu tip yağ aldırma yöntemleri yerine doğal kilo verme yöntemlerini tercih etmek daha doğru olacaktır.


·        Aslına bakarsanız, kilo vermek için diyet yapmanıza da yağ aldırmanıza da gerek yok. Sağlıklı ve bilinçli bir beslenme programı, bol su tüketimi, günlük egzersizler ve bitki çayları tüketerek hem sağlıklı bir bedene kavuşacak hem de doğal yollardan kilo vereceksiniz.


·        Bugüne kadar kilo verme yöntemleri arasında gösterilen günde 3 öğün diyetleri, aslında verdiğiniz kiloları bir zaman sonra geri almanızdan başka bir işe yaramıyor. Onun yerine az az sık sık yiyeceğiniz günde 6 öğün diyeti ile daha yavaş ancak daha sağlam bir şekilde kilolarınızdan sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.


Tabi bu arada beyaz şekeri, beyaz ekmeği, çikolata ve tatlıları hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor. Bol protein ağırlıklı beslenerek, ayrıca kas kaybı da yaşamayacaksınız. En etkili kilo verme yöntemlerinden birisi olan günde 6 öğün beslenme programı ile ayda 4-5 kiloya kadar vermek mümkün.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için çok değerlidir, Lütfen okuduğunuz sağlık makaleleri hakkında yorumlarınızı yapınız Saygılarımla