Fazla kilolar, vücutta sarkmalar ve kilo verme sonrası görülen deformasyonları da beraberinde getirir. Özellikle 30 kilo ve daha fazla kilo kaybı yaşayan kişilerin karın bölgesinde görülen deformasyonlar için yapılan karın germe ameliyatı, o bölgedeki estetik sorunlar sonucu yapılan bir çeşit estetik ameliyatıdır.


Hem beyler hem de bayanların sıkça tercih ettikleri bu ameliyatlar, ani kilo kayıpları sonucu karın bölgesindeki sarkmaların da toparlanmasını sağlar. Bu tip ameliyatlarda, doktor ve merkez seçimi oldukça önemlidir. Karın germe ameliyatı fiyatlarına gelince, fiyatlar şehirden şehre farklılık göstermektedir.


  İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde fiyatlar daha yukarılardayken, daha küçük şehirlerde fiyatların daha az olduğunu söylemek mümkün. Ancak estetik amaçlı yapılan karın toparlama ameliyatları için fiyat araştırmasından önce, doktor ve merkez araştırması yapmak daha doğru olacaktır. Çünkü karın bölgesindeki fazlalığı ve sarkıklığı toplamak ve daha gergin bir hale getirmek için yapılan karın germe ameliyatı, minimum iz ve dikiş ile yapılmalıdır.


   Yanlış müdahaleler karın bölgesinde izler kalmasına neden olabilir. Kilo alıp verme, doğum ya da ilerleyen yaş gibi faktörlere bağlı olarak elastikiyetini kaybeden karın bölgesi, eskisi kadar gergin ve sıkı görünmez. Ancak sarkık karın bölgesini toparlamak için, bu tip operasyonlar önerilmektedir.


Eskiye oranla çok daha kısa sürede yapılan ve daha başarılı sonuçların elde edildiği karın germe ameliyatlarında aşırı yağlanan deri tamamen alınır ve böylece karın bölgesi daha sıkı bir görünüm kazanır. Günlük yaşamı olumsuz etkileyecek görüntünün ortadan kaldırılması için, doğru doktorun seçilmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle, doktor seçiminde mutlaka seçeceğiniz doktorun hasta yorumlarını da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Genel anestezi ile yapılan karın germe ameliyatı, artık hastanede kalmanıza gerek kalmadan gerçekleştirilebiliyor.

1 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için çok değerlidir, Lütfen okuduğunuz sağlık makaleleri hakkında yorumlarınızı yapınız Saygılarımla