SİVİLCELER İÇİN AYVA ÇEKİRDEĞİ TEDAVİSİ
     Yüzümüzde zaman zaman farklı etkilerden dolayı aşırı kir, yağ birikiminden dolayı sivilceler, siyah noktalar oluşur.

      Ayva çekirdeği sivilce, renk düzensizlikler, lekeler üzerinde oldukça etkisi vardır. Uzmanlara göre de sağlıklı bir cilt için dengeli beslenmek, bol su tüketmek ve doğal cilt bakım ürünlerini kullanmak gerekiyor.

İşte sivilce ve leke sorunumuzda bize oldukça yardımcı olacak iki tarif..
İlk tarifimizde yarım kilo ayva çekirdeğini bir buçuk bardak suda haşlayıp kapalı cam bir şişeye koyup 5 gün boyunca oda sıcaklığında bekletmeliyiz. 5 günün sonunda karışımı süzüp bir kaba koyun.

Her gece yüzünüze sürüp kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra yıkamayın ve üzerine kantaron yağını ince bir tabaka halinde sürüp parmaklarınızla masaj yapın. Bunu bir süre yüzünüze uyguladıktan sonra etkisini göreceksiniz. Karışım sivilcelerinizin yanı sıra kırışıklıklara da iyi gelir,kantaron yağı cildinizi yeniler. Yanlız dikkat etmeniz gereken nokta bu karışım ve yağı birlikte sürdüğünüzde güneşe çıkmamanız. Çünkü kantaron yağı cildinizi hassaslaştıracaktır.

İkinci tarifte ise 7 – 8 adet ayvanın çekirdeğini çıkartıp bir buçuk çay bardağı ılık suda ağzı açık bir şekilde bir iki gün bekletin. Su jöle kıvamına gelince yüzünüze ve boyun bölgesine sürün. Yaklaşık 20 dk beklettikten sonra sivilcelerin sendiğini, cildinizin gerildiğini ve lekelerin gözle görülür şekilde yok olduğunu göreceksiniz. Bu maskelerden birini cildinize düzenli olarak uyguladığınızda cildinizdeki iyileşmeyi farkedeceksiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için çok değerlidir, Lütfen okuduğunuz sağlık makaleleri hakkında yorumlarınızı yapınız Saygılarımla