İnsanlar fiziksel görünümlerine fazlasıyla önem vermektedir. Güzel ve bakımlı görünmek günümüzde hem kadın hem erkek için önemli bir husus haline gelmiştir. Kadınlar özel günlerde çeşitli kıyafetler giyerek kendilerini taçlandırmak ister. Fakat giydikleri kıyafetlerde dirseklerinin kötü ve bakımsız görünümlerinden oldukça rahatsızlık duymaktadırlar. Bu kötü ve hoş olmayan görünümden kurtulmanın çeşitli yolları bulunmaktadır. Doğal yollardan dirsek bakımımızı gerçekleştirmemiz mümkündür.

     Dirseklerimiz de genellikle bir kuruluk ve kararma gerçekleşmektedir. Bunun sebebi ayaklarda ve kollarda bulunan diz ve dirseklerde yağ bezelerinin olmayışıdır. Bunun önüne geçmek için ise çeşitli nemlendiricilere ihtiyaç duyulmaktadır. Dirseklerimizde oluşan kuruluğun ve karartının giderilmesi için mümkün olduğunca gün içerisinde nemlendirici kullanmalıyız. Özellikle duş sonrası nemlendiricinin kullanılması büyük önem arz etmektedir. Kaliteli nemlendiriciler sayesinde dirseklerimiz de oluşan farklılığı anlayabilir ve özel günlerdeki dirsek korkusunu aşabiliriz.

    Dirseklerimizde ki kuruluk hissinden kurtulmak için duş zamanında lifle yumuşak bir şekilde dirseklerimizi yavaşça ovalayarak 5-10 dakikamızı ayırırsak karartının ve kuruluğun giderilmesine yardımcı oluruz. Bunun yanında çeşitli dirsek maskeleri ve bakımları uygulayabiliriz. Bu bakımlardan en önemlilerinden bir tanesi limon maske ve bakımıdır. Bu bakım için gerekli olan bir miktar limon ve süt tozudur. Bu iki ürünü kıvama gelinceye kadar karıştırıp dirseklerimize nazikçe ovalayarak yumuşak ve pürüzsüz bir dirseğe sahip olmamız mümkün olacaktır. Bu karışımdan iyi bir sonuç elde etmek istiyorsak en az 15 dakika beklememiz gerekmektedir.


 

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için çok değerlidir, Lütfen okuduğunuz sağlık makaleleri hakkında yorumlarınızı yapınız Saygılarımla