Zayıflatan Şifalı Bitkiler

Doğada birçok farklı bitki bulunmaktadır. Bu bitkiler çeşitli sağlık sorunlarına derman olduğu gibi aynı zamanda zayıflama konusunda da insanlara fayda sağlamaktadır. Zayıflatan şifalı bitkiler arasında çok ün yapan bitkiler bulunmaktadır.

1-Limon yağı: Limon kabukları sıkılarak elde edilen limon yağı insanları terleterek kilo kaybetmesine sebep olur. Aynı zamanda idrar sökücü ve kurtları düşürmede işe yaradığı söylenir.

2-Polen: İçeriğinde yoğun miktarda minarellerin bulunduğu bu bitki özü yemek öncesinde iştahı keserken yemek sırasında yemek iştahı açmaktadır bu sebeple yemekten önce yemelisiniz

3-At Kuyruğu: Saplarından ilaç ve benzeri üretilen bu bitki yaraların iyileşmesini sağladığı gibi, idrar söktürücü ve sıkılaştırıcı özelliktedir. Bu sebeple zayıflatan şifalı bitkiler grubundadır.

4-Sinemaki: Müshil etkisi yaratan bir ilaçtır. Kalın bağırsakta görev yapar. Fazla kullanılması vücuda ağır gelip kusma ve mide bulantısı yapabilir.

5-Biberiye: Yağları söker ve idrar sökücü özelliktedir. Vücutta kan dolaşımını arttırır. Bu bitki kullanılarak biberiye yağı üretilmektedir. Biberiye yağı güzellik ürünlerinde kullanılan bir maddedir ve güzelliğe katkısı olduğu kadar zayıflama konusunda da etki eder.

6-Ardıç Tohumu: İdrar sökücü özelliğinden dolayı fazla kilolarından kurtulmak isteyenlere yardımcı olacak bir bitkidir. Fazla kullanılmaması tavsiye edilir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için çok değerlidir, Lütfen okuduğunuz sağlık makaleleri hakkında yorumlarınızı yapınız Saygılarımla