Uzun ve sağlıklı yaşamak istiyorsanız  öncelikle beslenme hayatınız çok çok önemlidir. Buna bağlı olarak düzenli spor da çok önemlidir. Hani bir terim vardır bakarsan bağ bakmazsan dağ olur  bu terimi sağlığımız için kullanabiliriz. Sağlığımıza ne kadar iyi davranır bakar isek o kadar uzun yaşamamıza katkısı olur. Sağlık herşeyin başıdır arkadaşlar sağlığımıza lütfen dikkat edelim sporumuzu yapalım beslenmemize dikkat edelim. Bunlar uzun yaşamamızın vazgeçilmez nedenleridir. Yani Beslenmeniz ne kadar iyi  olursa sağlığımızda yaşamımızda o kadar düzenli ve iyi olur.

Özellikle eski toprak dediğimiz insanların uzun yaşamlarının sırları temiz hava ve sağlıklı beslenmelerinden yani sağlıklı beslenme derken bitkisel olarak tamamen doğal beslenmelerinden kaynaklanmaktadır.

    Evet   değerli dostlar uzun ve sağlıklı yaşamı herkes ister, bizler ne kadar vucudumuza değer verirsek  vucudumuzda bizi o kadar uzun yaşamamıza olanak sağlar. Eğer sizde  uzun ve sağlıklı yaşamak istiyorsanız şu maddelere dikkat  edin.

Yapılan araştırmalarda genellikle  kanser  hastası   olan insanların    yağlı yiyeceklerden dolayı kanser hastalığına yakalanmış oldugu deneysel olarak kanıtlanmıştır. Onun için öncelikle  yağlı yiyeceklerden  uzak duralım.

Özellikle A vitamini olan yiyeceklerin tüketilmesi gerekmektedir. Ayrıca uzak durmamız gereken besinlerden bazıları karnıbahar ve bazılarıdır.

Artık bunu herkes biliyordur Alkol ve sigaradan kesinlikle uzak durulmalıdır. Alkol ve sigara vucudun çabucak yaşlanmasına çok etkisi vardır. Alkol uzun yaşamı engeller ve bütün kanser türlerinin tetikleyicisidir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için çok değerlidir, Lütfen okuduğunuz sağlık makaleleri hakkında yorumlarınızı yapınız Saygılarımla