İki küçük çocuk sahibi genç kadın kaslarının ağrıyıp sızlamalarından yakınmaya başlamıştı. Birde dayanılmaz başağrıları ona yaşamı zehir ediyordu. Bu belirtilerin herhangibir hastalığın habercisi   olup olmadığını öğrenmek için hemen aile doktoruna başvurdu. Doktor, genç kadını iyice muayene ettikten sonra, gündelik hayatı hakkında ahret soruları sormaya başladı, evdeki yaşantısının yarattığı baskıları öğrenmek istedi.

    Doktorun teşhisi ne mi oldu ? Basit, gerginlik ve sinir yorgunluğu... Günlük yaşamın getirdiği gerginlikler bu genç kadının sağlığını tehtit ediyordu. Doktor tıbbi ilaçlara fazla bağımlı olmayıda doğru bulmadığı için, bu genç hastasına, yüzyıllar boyunca Doğu'da uygulanan doğal bir tedavi yöntemini önerdi. Japonların >> Parmak Masajı << 'ydı bu yöntem. Doktor genç hastasına okuması gereken kitap ve broşürleri verip evine gönderdi. İki üç seanstan sonra genç kadın gerginliğinin kaybolmaya başladığını ve aynı zamanda ağrı ve sızılarınında kesildiğini fark etti.

        Bu genç kadın, kendine hemen hergün şu rahatlatıcı Japon işi Parmak Masajı uygulamaya başlamış ve sözü geçen yöntemin onu pençesine alan sinirsel gerginliğe karşı harika ve basit bir koruyucu oldğunu anlamıştı.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için çok değerlidir, Lütfen okuduğunuz sağlık makaleleri hakkında yorumlarınızı yapınız Saygılarımla